Deprecated: Function set_magic_quotes_runtime() is deprecated in /www/htdocs/w00c72e4/dersim/includes/mx_system.php on line 22

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /www/htdocs/w00c72e4/dersim/includes/mx_api.php on line 315

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /www/htdocs/w00c72e4/dersim/includes/mx_api.php on line 315

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /www/htdocs/w00c72e4/dersim/includes/mx_api.php on line 1415
dersim-wiederaufbau.de - 2005-2006 Yılları Çalışma Raporudur
dersim-wiederaufbau.de
Ana Menü
ICERIKLER

2005-2006 Yılları Çalışma Raporudur

2005-2006 Yılları Çalışma Raporudur

2005-2006 Yılları Çalışma Raporudur

 

A. Yönetim Kurulumuzun 2005 yılı toplantıları:
1. İki kez Köln’de 2 kez Stuttgart’ta iki kez Stuttgart da Zönetim Kurulumuz toplandı.
2. 12. Mayıs ta Yönetim Kurulu olarak Marburg’ta AB fonlarıyla ilişki kurmak için bir eski milletvekilinin bürosuna gittik. Maalesef bundan bir sonuç alamadık, ancak fonlarla ilişki nasıl kurulur öğrendik.
3. 27 Haziran da Kamer’in “Veroz” programına yönetim Kurulu olarak katıldık
4. 19.-20 tarihlerinde Brüksel’deki AB konferansına Belediye Başkanı Songül Hanım ve Hıdır katıldılar
5. Gelsenkirchen deki Kürdistan Festivaline katılıp stand açtık
6. Marburg Bürosundan verilen bilgi üzerine Şenol Arkadaşı Elazığ’a gönderdik. Dersim den gelen Belediye Başkanı Songül Hanım ile AB yetkilisiyle görüşme sağlandı.
7. 23. Ekim de Belediye Başkanı ve Haydar Işık Hamburg toplantısına katıldılar. Bir kaç yüz kişinin katıldıkları toplantı oldukça olumlu geçti.
8. Belediye Başkanı için, Stuttgart, Rüsselsheim, Nürnberg’te toplantlar düzenlendi ve önemli miktarda bağış toplandı Ancak Belediye Başkanı Nürnberg ve Berlin toplantılarına rahatsızlığı nedeniyle elimizde olmayan nedenlerle katılamadıç Bu durum hem Nürnberg’te hem de Berlinde ağır eleştirilere neden oldu. Berlin e Haydar Işık gitti. Ancak tepkisel davranan Kemal Karabulut ve yanındaki birkaç kişi kitleyi geri gönderdiler.
9. Belediye Başkanımızın Ansberg Belediyesi ile buluşması sağlandı.
10. 6.Kasım da Münih’te verdiğimiz rezepsiyona Sayın Belediye başkanı katıldı. Burada toplam olarak 5790 € bağış toplandı.
11. Belediye Başkanımızın, Münih belediye Başkanı ile görüşmesi sağlandı.
12. Bazı Alman vakıflarına mektup yazıldı. Deutsche Entwıcklung Dienst, Heinrich Böll, Friedrich Ebert, Körber, Hans Seidl Stiftung lara mektup yazılıp Kadın Fırım projesi tanıtıldı veyardımları istendi. Hepsi olumsuz cevap verdiler.
13. 17 Aralık Köln toplantısı

Yönetim Kurulunun 2006 yılı toplantıları:
1. Rüsselsheim’de Yönetim Kurulu toplantısı yapıldı.
2. 2.Eylül de Kürdistan festivaline katılıp stand açtik
3. Cemiyet Başkanı Haydar Işık ile Erdal Er Arkadaş’ın yaptığı, çalışmalarımız ve ileriye yönelik düşüncelerimizi içeren röportajı Özgür Politika ve Dersım’de İKLİM gazetelerinde yayınlandı
4. 10. Eylül de Hamburg gecesine Haydar Işık katıldı. Ressam Nuri Aslan, Aslan ve Veysel Arkadaşların yoğun çalışma ve çabaları sonucu Hamburg’ta bir ilke imza attılar. Bu toplantı Hamburg’ta her yıl tekrarlanacaktır. Umarız devamı başarılı olur. Toplantı sonucu kalan 1300,- € Cemiyet kontosuna aktarıldı
5. 5.Kasım Nürnberg toplantısı: Yönetim Kurulu seçimi ve geleceği planlama toplantısı. yapıldı.

6. İşadamı Sayın Ali Haydar Yıldız ve Hüseyin Tanrıverdi Arkadaşların düşünceleri doğrultusunda 30 adet bağış kumbarası hazırlandı.

Dersimi Yeniden İnşa Cemiyeti yaklaşık iki yıl içinde önemli çalışmalara imza attı.
Dersim’de inşaatı süren Kadın Fırın’ın 3. katının atılması şüphesiz hepimizi sevindiriyor. Ancak daha önce eski fırının onarılmasına harcanan 10.000,- € nun yanması üzüntümüze neden oldu. Bu onarım sonrası, yapılan incelemede, inşaatın su çektiği anlaşılarak, tamamen yıkılmasına karar verilmiş ve hızla yeni inşaata başlanmıştır. Şu sıralar 3. katı atılan fırın tahminlere göre önümüzdeki festivale kadar bitirilecektir.
Cemiyetimiz şimdiye dek:
a. Yazar Haydar Işık’ın katkıları ve Belediye çalışanlarının yardımlarıyla bir Gençlik Kültür Merkezi’nin açılmasını sağlamıştır. Şu anda Gençlik Kültür Merkezi faaliyettedir.
b. Fırın yapımı önümüzdeki sene ortasında biteceğe benziyor.
c. Daha önce yırtseverlerden topladığımız yardımlarla yol inşaatında kullanılan kepçe

weşandin: Pazartesi, 29. Mart 2010 (18842 xweindin)
hemû mafên wê parastîne © dersim-wiederaufbau.de

rûpela dikare were nivîsandin  gotarê ji hevalek xwe re rêke

[ _CONT_GOBACK ]

Berhemênana rupel 0.0439 Di saniyê de, 18 Bi lêpirsîna jêrberhemdankê